Zadbaj o własny ogródek

nawozy do roślin

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet rośliny trzeba od czasu do czasu pielęgnować. Wszystko dlatego, że szczególnie w ogródkach na wsi narażone są na ataki ze strony gryzoni, insektów oraz nawet zwierząt typu psy, które oddają na nie mocz. W miastach nie mamy takiego problemu, ponieważ mamy roślinki prawdopodobnie w domu w doniczkach, więc nic z tych rzeczy im nie zaszkodzi.

Oczywiście też są one narażone na różne problemy, jak na przykład brak naturalnego światła, który jest dla roślin zabójczy. Dlatego warto zaopatrzyć się w obydwóch przypadkach w nawozy do roślin, które nie tylko zabezpieczą je przed gryzoniami czy robakami, ale pomogą im również rosnąć zdrowo. Dzięki nawozom nie będziemy świadkami, jak roślina nagle traci liście i obumiera. Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów nawozów. Najlepiej jednak zakupić sprawdzone marki, które istnieją już wiele lat i pomagają roślinom w domach Polaków od długiego czasu. Advanced Nutriens czy BioBizz będą do tego idealne. Oczywiście, jeśli ktoś chce korzystać z tańszych wersji to może jednak powinien wiedzieć, że prędzej czy później takie nawozy przestają działać na roślinę.

Jeżeli mamy własny ogródek i rośliny czy kwiaty w tym miejscu to oprócz nawozów powinniśmy zadbać o to, aby naszym roślinkom nie groziły chwasty, które pobierają cenne wartości odżywcze z wody, a nawet światło, jeśli są większe od naszych roślin. Coś takiego może spowodować, że roślina zginie, a wystarczy tylko podejść i wyrwać chwasta. Oczywiście trzeba to robić regularnie, tak samo jak podlewanie czy nawożenie roślin.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *