Upiększenie ciała

medycyna estetyczna

Czas leci nieubłaganie, a ludzie robią się coraz starsi. To prawda znana nie od dziś. Każdy, we własnym zakresie, radzi sobie z tym faktem na różny sposób. Jedni najzwyczajniej się ze starzeniem godzą. Uważają, że zmarszczki czy siwizna dodają im powagi. Inni, z kolei, rozpaczliwie starają się ukryć niedoskonałości, zadane im przez czas, pod grubą warstwą makijażu lub ubrań. Istnieje też trzecia grupa. Uważają oni, że klucz do zachowania ponętnego wyglądu, pomimo wieku, to medycyna estetyczna.

Przyjrzyjmy się zatem, na co można liczyć oddając swą urodę w ręce lekarzy. Medycyna estetyczna jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny, którą można umieścić pomiędzy dermatologią, chirurgią plastyczną a kosmetologią. Co ciekawe, medycynę estetyczną mogą praktykować wszyscy lekarze, niezależne od specjalizacji – muszą ukończyć jedynie wymagane kursy. W kręgu ich działań znajduje się upiększanie urody osób zdrowych. Leczenie chorób skóry pozostawia się dermatologii, a efekty są osiągane środkami dużo mniej inwazyjnymi niż na chirurgii plastycznej.
Zabiegów, jakie ma do zaoferowania medycyna estetyczna, z każdym rokiem przybywa.

Sztandarowym przykładem jest chociażby liposukcja, popularnie nazywana odsysaniem tłuszczu. Na życzenie pacjenta istnieje możliwość poprawienia kształtu ust, w wyniku wstrzyknięcia do nich kwasu hialuronowego, a zmarszczek pozbywamy się poprzez iniekcje niewielkich ilości toksyny botulinowej (Botox) w pożądane miejsca. Pamiętać trzeba, że tego typu zabiegi upiększające nie utrzymują się po wsze czasy. Trzeba je powtarzać w odstępach kilkumiesięcznych. Jeżeli takie działania mają nam pomóc dłużej czuć się dobrze we własnej skórze, to dlaczego by z nich nie korzystać?

Zobacz: https://sekretypiekna.net/zabiegi/medycyna-estetyczna/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *