Implanty stomatologiczne

implanty

Implanty stomatologiczne są zakładane w celu zakrycia ubytków w uzębieniu. Zakładane są one w przypadku, kiedy brakuje jakiegoś zęba. Powinny one wyglądać w miarę naturalnie, aby nie wyróżniały się spośród innych zębów kolorem. Musi też być wytrzymały i funkcjonalny, ponieważ jest on inwestycją na lata. Jest to po prostu sztuczny korzeń, wykonany z pewnych materiałów i umieszczany w szczęce.

Dopiero na jego podstawie kładziona jest korona zęba, czyli sztuczny ząb. Może on zostać wykonany z metalu, co jest jednak mało estetyczne i nie wygląda dobrze. Są także inne jej rodzaje: akrylowe, ceramiczne, czy też cyrkonowe. Jest to stałe uzupełnienie uzębienia, więc nie można go usunąć samemu. Może to jedynie zrobić nasz stomatolog. Polecam zapoznać się z ofertą na stomatologia-impla.pl/implanty/. Aby zamontować implant, trzeba przejść przez kilka kroków. Na początku należy wywiercić otwór, w którym zostanie on umieszczony. Zabieg nie trwa długo i jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, lub nawet w narkozie. Po umieszczeniu implanta rana jest zszywana, jeśli lekarz upewni się, że siedzi on stabilnie w kości. Później następuje jego zrośnięcie się z kością, co trwa od trzech miesięcy do nawet pół roku.

Później można przejść krok dalej, czyli wkręcić właściwy implant. Po zrobieniu odcisków jamy ustnej, dobiera się odpowiednią wielkość i kształt zęba. Po jego zamontowaniu lekarz powinien udzielić wskazówek, dotyczących dbania o uzębienie. Jama ustna powinna być odpowiednio pielęgnowana. Pomimo to, trzeba także regularnie chodzić na wizyty kontrolne, aby upewnić się, że gojenie przebiega prawidłowo.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *