Gra miejska czy escape room?

gra miejska w Krakowie

Gry miejskie zyskują z roku na rok coraz większą popularność. Gra miejska to gra, która wykorzystuje przestrzeń miejską jako istotny element rozgrywki. Są organizowane w dużych jak i mniejszych miastach, często też w terenach leśnych parkowych. Wielu młodych jak i starszych ludzi zaczyna się w nie bawić. Dzięki czemu miło spędzają czas w gronie przyjaciół jak i rodziny.

Kraków to miejsce gdzie gra miejska oferowana jest przez kilka firm, więc scenariuszy rozgrywki jest całkiem sporo, a w dodatku tak piękne miasto jest samo w sobie zachętą do gry miejskiej
Sprawdź: http://www.lostroom.pl/gra-miejska – Gra Miejska Kraków

W Krakowie nie brakuje też innego typu rozrywek jak kluby, muzea, dyskoteki itp. Ale ludzie szukający czegoś innego, bardziej oryginalnego, w stylu jak gra miejska, mają możliwość zagrania również w escape room.

Escape room (dosł. pokój ucieczki, także jako pokój zagadek) to wymyślona w 21 wieku rozrywka, stworzona dla ludzi żądnych przygód i kreatywnego myślenia. Uczestniczy w nim grupa ludzi znajomych lub całkiem sobie obcych. Uczestnicy są zamykani w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać. Ich zadaniem jest rozwikłanie ciągu zagadek, który prowadzi do otwarcia ów escape rooma. Wyzwania oparte są zazwyczaj na fabularyzowanych historiach zazwyczaj w klimacie horroru typu szpital psychiatryczny, ale są też inne jak klimat Sherlocka Holmsa, pokój w stylu PRL czy więzienie w średniowiecznym zamku.

Zwykle rozwikłanie takie zagadki jest ograniczone czasowo, ale zdarzają się escape roomy które dają dowolność i można szukać wyjścia dość długo. Cennik takich atrakcji nie jest wysoki, zazwyczaj około 20 zł od osoby, bowiem płaci się za całą grupę, a koszt nieznacznie przekracza 100 zł.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *